W związku z wejściem w życie ustawy refundacyjnej Instytut Arcana bierze aktywny udział w rozwijaniu nowych usług doradczych stanowiących odpowiedź na najważniejsze oczekiwania przemysłu farmaceutycznego: analizy wsparcia decyzyjnego w zakresie ceny, analizy racjonalizacyjnej oraz systemu zarządzania ryzykiem paybacku.
Przepisy dotyczące paybacku wchodzą w życie 1 stycznia 2012 roku. Będziesz zmuszony do zwrotu części kwoty przekroczenia planowanej refundacji w danej grupie limitowej. Czy wiesz gdzie leży granica opłacalności paybacku dla Twoich leków refundowanych?
Możesz wpłynąć na wysokość paybacku zmieniając cenę zbytu lub wielkość sprzedaży. Czy uważasz, że warto zapłacić 100 tys. paybacku jeśli równocześnie zwiększysz refundowane obroty na leku o 1 mln?
Szczegółowe dane o refundacji są już publikowane co miesiąc, a wykazy leków refundowanych będą aktualizowane co 2 miesiące. Istnieje możliwość precyzyjnego prognozowania działań konkurencji. Czy masz świadomość, że działania konkurencji mogą znacznie zwiększyć Twój payback o ile nie zareagujesz właściwie i w odpowiednim czasie?
Na te pytania znajdziesz odpowiedź dzięki warsztatom w ramach IX Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (ISPOR Poland 2011):
„Czy warto zarządzać ryzykiem paybacku? Wykorzystanie kalkulatora symulacyjnego paybacku do decyzji menadżerskich.”
Aby zobaczyć prezentację kliknij tutaj (rozmiar 5,3 MB).
Będziemy korzystali z konkretnych „życiowych” przykładów – zobaczysz, jak system zarządzania ryzykiem paybacku może pomóc Tobie w podejmowaniu optymalnych decyzji menedżerskich.
Warsztat poprowadzą Norbert Wilk, Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Jakości w Instytucie Arcanaoraz Krzysztof Kloc – specjalista ds. refundacji w Dziale Doradczym INAR.
Pełny program ISPOR Poland dostępny tutaj.