O nas

Instytut Arcana jest jedną z najdłużej działających w Polsce firm oferujących wsparcie w zakresie opracowania dossier refundacyjnego. Specjalizuje się w ocenie efektywności klinicznej i kosztowej technologii medycznych zgodnie ze światowymi standardami Health Technology Assessment (HTA) i Evidence Based Medicine (EBM). Poprzez realizację idei EBM Instytut wspiera swoich Partnerów w rozwoju oraz dostępie do rynku, przez co technologie, które przynoszą najwięcej korzyści zdrowotnych, stają się powszechnie dostępne.

Na pozycję rynkową Instytut Arcana pracuje wspólnie z Partnerami od 2002 roku. Doświadczenie oraz umiejętności pracowników INAR, zdobyte w trakcie wykonywania kilkuset dossier refundacyjnych, przekładają się na najwyższą jakość oferowanych produktów wychodzących często poza obszar HTA i Market Access.

kompleksowy serwis wsparcia Market Access

INAR jest pierwszym polskim dostawcą kompleksowego serwisu wsparcia Market Access. Oferujemy m.in: doradztwo refundacyjne, doradztwo w zakresie pricingu i know-how w sektorze Ochrony Zdrowia. Ponadto, firma zapewnia pełne wsparcie całego procesu refundacyjnego.

W 2012 roku Instytut Arcana stał się częścią międzynarodowego konsorcjum Analytica LASER, w ramach którego cieszymy się opinią Centre of excellence w wykonywaniu przeglądów systematycznych, specyficznych przeglądów literatury, a także przygotowywania raportów HTA dla warunków nie tylko polskich, ale także innych krajów europejskich.
Od 2018 roku Instytut Arcana wraz z Analytica Laser są częścią międzynarodowej grupy CERTARA. Certara jest światowym liderem w tworzeniu projektów wspierających proces rozwoju technologii medycznych w fazie przedrejestracyjnej z wykorzystaniem zaawansowanych metod modelowania farmakokinetycznego oraz przygotowywaniu dokumentacji rejestracyjnej.

 

Rdzenne wartości

Poprzez wieloletnie doświadczenie i wiedzę ekspercką Instytut Arcana dostarcza usługi najwyższej jakości, zgodnie z aktualnymi standardami i badaniami naukowymi. Firma posiada reputację, dzięki której uzyskała zaufanie zarówno Firm, jak i agend rządowych. Ponadto, INAR wspiera swoich pracowników w rozwoju, aby ich wiedza i umiejętności były stale na najwyższym poziomie, a tym samym gwarantowały najwyższą jakość usług naszym Klientom. Oferta firmy dostosowana jest do indywidualnych potrzeb Partnerów w ciągle zmieniającym się obszarze Ochrony Zdrowia. Instytut nieustannie dba o wzrost wartości rynkowej i rozwój.