Reimbursement and Regulatory Database – Poland 2012-2019


REIMBURSEMENT AND REGULATORY DATABASE

CHCESZ OCENIĆ SZANSE NA UZYSKANIE REFUNDACJI?

SZUKASZ PODOBNYCH PRZYPADKÓW DO SWOJEGO?

CHCESZ ZOBACZYĆ JAK MZ POTRAKTOWAŁ INNE LEKI W TWOIM WSKAZANIU?

JESTEŚ CIEKAW JAKIE ZARZUTY MIAŁA TWOJA KONKURENCJA?

ZASTANAWIASZ SIĘ ILE CZASU BĘDZIESZ CZEKAŁ NA DECYZJE REFUNDACYJNĄ?

Reimbursement and Regulatory Database Poland – Bazy Leków Innowacyjnych On-line, aktualizowana co miesiąc baza informacji, prowadzona od 2012 roku dla leków bez refundowanych odpowiedników. Jest to bogaty zbiór informacji zebranych w 60 kategoriach zawierających m.in. ponad 550 aplikacji, 400 nazw handlowych, 300 substancji czynnych oraz 100 firm. Łącznie ponad 35 000 komórek zawierających kluczowe informacje.

Baza gromadzi na bieżąco dane dot.: rejestracji, procesu refundacyjnego (AOTMiT, MZ) wraz z takimi szczegółami jak informacje o BIA, wartości ICER, propozycje RSS, czy też najważniejsze dane kliniczne.

Dostęp do bazy www.predecizer.pl umożliwia analizy, które zwiększą szanse na uzyskanie refundacji poprzez wykorzystanie argumentów bazujących na dotychczasowej praktyce decyzyjnej w tym m.in. szczegółową analizę refundacyjnych procesów decyzyjnych (zakres uwzględnionych procesów decyzyjnych: wszystkie procesy zlecone przez Ministra Zdrowia do AOTMiT od 2012 do chwili obecnej, ze wszystkich dostępnych obszarów terapeutycznych) dla wybranych parametrów. Pozwala wykorzystać przypadki wspierające refundacje danego produktu, jak również dostarcza informacji na temat ryzyka.

Reimbursement and Regulatory Database

Dzięki uzyskanej wiedzy możesz skutecznie zaplanować strategię refundacyjną oraz przygotować argumenty do rozmów z Ministerstwem czy negocjacji z Komisją Ekonomiczną.

Reimbursement and Regulatory Database Poland obejmuje wszystkie procesy refundacyjne rozpoczęte zleceniem Ministra Zdrowia od dnia 1 stycznia 2012 roku na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy refundacyjnej.

Jedną z najważniejszych zalet bazy jest możliwość wielkokierunkowej selekcji i filtrowania danych pod kątem interesujących nas w danym momencie problemów. Możesz z łatwością odpowiedzieć na takie pytania jak:

  • Czy konkurencja składa już wnioski w analogicznym do „naszego” wskazaniu? Czy uzyskali pozytywną rekomendację Prezesa AOTMiT? Czy przełożyło się to na pozytywną decyzję refundacyjną MZ?
  • Jak długo trwa przeciętny proces od zlecenia do uzyskania pozytywnej decyzji refundacyjnej MZ dla interesującego nas obszaru terapeutycznego?
  • Które firmy farmaceutyczne najszybciej uzyskują refundację?
  • Która firma farmaceutyczna wprowadziła najwięcej nowych molekuł/leków do refundacji w  przeciągu ostatniego roku?

Aby zapoznać się z możliwościami RRD, Instytut Arcana zachęca do skorzystania z wersji DEMO, którą można zamówić kontaktując się z Przedstawicielem INAR pod adresem development@inar.pl

Baza powstała w oparciu o metodologię PREDECIZER

Możliwości naszej bazy prezentowaliśmy na ISPOR 2017

REGULATORY & REIMBURSEMENT DECISIONS DATABASE FOR INNOVATIVE DRUGS TO IMPROVE COSTINTENCY OF DECISION-MAKING